צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

בסל הקניות 0 מוצרים

סה”כ:  ₪

המשך הזמנה
Tel cart

מדריך רכישה: איך לבחור דיבל ג'מבו? 

מהו דיבל ארוך? מה ההבדל בין עוגן חץ m10 לבין עוגן m16? האם ניתן לעשות שימוש בבורג ג'מבו בקיר בלוקים? איך מוציאים בורג ג'מבו? אנשי הצוות המקצועי מבית חברת פרזול ג'רסי מסבירים שדיבל ג'מבו (המכונה גם בורג, מיתד או עוגן ג'מבו) הנו דיבל ייחודי העשוי ממתכת. (ראו מטה להמשך)

בעוד שמרבית הדיבלים הסטנדרטיים בשוק עשויים בדרך כלל מחומרי פלסטיק למיניהם, מותאמים לקירות בלוקים או גבס ובעלי כושר נשיאה של עומסים נמוכים, שהרי דיבל ג'מבו מעצם היותו עשוי ממתכת הוא נחשב לחזק במיוחד, בעל יכולת נשיאה של משקל רב וניתן לעיגון מעל לקירות בטון ובלוקים. זו הסיבה שהוא זוכה לעתים גם לכינוי "דיבל כוח".

סוגי דיבלים נפוצים

ניתן למנות מגוון סוגי דיבלים של ג'מבו כגון עוגן ג'מבו וו סגור או פתוח (מכונה גם "בורג ג'מבו לולאה") 41 אינץ' עם קוטר קידוח 9 מ"מ ועומס נשיאה מרבי של 600 ק"ג, עוגן ג'מבו וו סגור או פתוח 165 אינץ' בעל קוטר קידוח 10 מ"מ ועומס נשיאה עד 800 ק"ג, כמו גם דיבל ג'מבו רוזט אדום לגבס, עוגן ג'מבו לונג, ראש פיליפס, אקסטרה וכדומה.

ככלל, הדיבלים משווקים בחבילות המכילות על פי רוב בין 400 - 50 יחידות באריזה, כאשר כול יחידה מורכבת למעשה מבורג ודיבל שעוטף אותו. בעת ההברגה מתקמטת המעטפת ולוחצת בעוצמה מעל לדפנות החור של הקידוח שבתוכו ממוקם הדיבל.

שלבי החדרת עוגן הג'מבו לתוך הקיר 

כשנדרשים לבחור דיבל ג'מבו חשוב להתאימו למשקל האובייקט, לעובי הקיר ולאורך ועובי המקדח. הברגים נדרשים להיות נוחים לעבודה, ומאידך גם מותאמים אל המשטח שאליו יעוגנו, ובמידה ויש קושי בבחירת הדיבל הנכון, מוטב להיוועץ במוכר. השלב הראשון בהתקנת הבורג הוא הקידוח. חשוב, כאמור, להתאים את המקדח לעובי הבורג, לרבות המעטפת שתוחדר לקיר.

בתום פעולת הקידוח, יש להחדיר את העוגן ובורג הג'מבו כפי שהם (בורג בתוך מעטפת) לתוך החור, זאת באמצעות מכות פטיש עדינות. לאחר החדרת הדיבל עד סופו, יש להדק בכוח את הבורג, פעולה שתגרום לדיבל להיפתח בלחץ בתוך הקיר. במקרה הצורך, אפשר להוציא את הדיבל מהקיר בעזרת מברג ופטיש, ובמידה וקיימת אחיזה, גם באמצעות פלייר, כשלאחר מכן, ניתן לאטום את החור עם פרופילה.